مرکز پخش برنج در اصفهان با قیمت ویژه

اغلب ایرانیان حداقل یک‌بار در روز برنج مصرف می‌کنند و به همین دلیل، برنج یکی از مواد غذایی اصلی ایرانیان به شما می‌رود. به همین دلیل خریدوفروش برنج در بازارها ایران، یکی از کارهای سودمندی است که افراد می‌توانند انجام دهند به خصوص در شهرهای بزرگ مانند اصفهان. در ادامه با این شهر و بازار فروش برنج در آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع برنج  

مرکز پخش برنج پاکستانی

بازارها ایران مملو از برنج‌ها مختلف است و افراد می‌توانند برنج مورد نظر خود را انتخاب کنند. از جمله این برنج‌ها، برنج ایرانی، هندی و پاکستانی است که هر کدام ویژگی‌ها خاصی دارند و از یکدیگر متمایز هستند. برنج پاکستانی

یک برنج پاکستانی مرغوب، بلند و کشیده است و بو مطبوعی دارد که حتی قبل از پخت نیز حس می‌شود. این برنج به رنگ نباتی است و در بسته‌بندی‌ها مختلف برای افراد ارائه می‌شود

برنج هندی

این برنج نیز مانند برنج پاکستانی، بلند و کشیده است و بو مطبوعی دارد. این برنج به رنگ سفید است و به روش‌ها مختلفی کشت می‌شود. اغلب برنج‌ها هندی در مناطق پر آب کاشت می‌شوند اما در گونه‌ها متفاوتی از آن، در تپه‌ها و مناطق کم آب کشت می‌شوند.

اغلب برنج‌ها هندی و پاکستانی که وارد ایران می‌شوند از نوع باسماتی هستند که یکی از برنج‌ها مرغوب به حساب می‌آیند.

برنج ایرانی

برنج‌ها ایرانی در استان‌هایی مانند فارس، گیلان، گلستان، مازندران، گرگان، چهارمحال بختیاری و غیره کشت می‌شوند. این برنج‌ها اغلب کوتاه و توپر هستند و رنگ‌ها سفید است. برنج ایرانی یکی از مرغوب‌ترین برنج‌ها در جهان به شمار می‌رود که طرفداران خاص خود را دارد.

خصوصیات برنج مرغوب

برنج عنبربو محلی

اولین خصوصیتی که در برنج باید به آن دقت شود، رنگ برنج است. رنگ برنج نباید خیلی سفید و شیشه‌ای باشد. رنگ آن باید سفید و کدر باشد و اگر رنگ آن به نباتی نزدیک باشد، برنج بهتری خواهد بود. از طرفی دانه‌ها برنج باید به یک اندازه باشند و شکستگی در آن‌ها وجود نداشته باشد. اگر می‌خواهید برنجی داشته باشید که ری کند، باید برنج‌ها قدیمی‌تر را انتخاب کنید که سفت‌تر هستند. نکته بعدی که باید دقت شود بو برنج است. باید کمی از برنج را بر روی دست خود قرار داده و بر روی آن بدمید. اگر بو برخواسته از آن، بو ماندگی نداد، برنج مطبوع است. هنگام پختن برنج نیز می‌توان به برنج مرغوب پی برد. برنج مرغوب هنگتم پختن باید عطر مطبوعی از خود آزاد کند و پس از خوردن آن، حس سنگینی در خود احساس نکنید.

بازار برنج در اصفهان

برنج عنبربو دیوار

همان‌طور که گفته شد و می‌دانید، اصفهان یکی از شهرهای پرجمعیت است و افراد زیادی از این شهر دیدن می‌کنند. به همین دلیل هتل‎ها و رستوران‌ها این شهر بسیار شلوغ هستند که به مواد اولیه برای پخت غذاها خود نیاز دارند. از طرفی این رستوران‌ها در سطح‌ها متفاوتی هستند که به انواع برنج‌ها نیاز دارند. پس اصفهان یکی از بهترین بازارها برای فروش برنج دارد که در آن می‌توان انواع برنج‌ها را به فروش رساند.

مراکز پخش برنج  در اصفهان

مراکز پخش برنج  در اصفهان

برای تهیه برنج در اصفهان، باید در نظر بگیرید به چه مقدار برنج نیاز دارید. در صورتی که بخواهید برنج را به صورت عمده تهیه کنید، بهتر است آن را از عمده فروشی‌ها تهیه کنید تا صرفه اقتصادی داشته باشد. اما اگر برای نیازها روزانه خود نیاز به برنج داشته باشید، می‌توانید از فروشگاه‌ها معتبر خرید خود را انجام دهید تا بتوانید محصولاتی با کیفیت بالا دریافت کنید.

کلام آخر

برنج یکی از محصولاتی است که در سفره اغلب ایرانیان وجود دارد و بازار آن در شهرها بزرگ مانند اصفهان بسیار سود ده است. در صورتی که بخواهید برنج مورد نیاز خود را خریداری کنید بهتر است به مراکزی مراجعه کنید که معتبر هستند و از خرید خود لذت ببرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما