فروش برنج عنبربو اهواز مخصوص عمده فروشان

فروش برنج عنبربو اهواز در مورد برنج عنبربو بسیاری از افراد خیال می‌کنند که این برنج متعلق به شمال کشور است اما در حقیقت این نوع برنج مخصوص جنوب کشور است که در شهرهای  اهواز ، شیراز و سایر استان های جنوبی کشت و تولید می‌گردد

در جنوب کشور شالیزارهای فراوانی به کشت این نوع برنج اختصاص یافته است

استان اهواز پس از شهرهای گیلان و مازندران  بیشترین میزان تولید برنج را در کشور به خود اختصاص داده اند .

اهواز در سال‌های اخیر ۲۰۶ هزار هکتار از زمین های خود را به کشت این محصول اختصاص داده است که از  این اراضی حدود ۹۸۰ هزار تن برنج برداشت شده است که بخش عمده آنها از نوع برنج عنبربو بوده است .

باتوجه به توضیحات بالا برنج عنبربو غالبا در شهرهای اهواز، شوشتر، خرمشهر، و شادگان کشت و برداشت می‌شوند اما بهترین و باکیفیت ترین این مدل برنج معمولا در شهر شوشتر  کشت و تولید می‌شود . این نوع برنج بیش از ۱۰ سال است که در ایران کشت و برداشت می‌شود و از سال ۸۹ کشت رسمی آن در اهواز ، شیراز، خراسان رضوی ، ایلام و سایر کشورهای جنوبی به مقدار انبوه کشت و برداشت می‌شود. این نوع برنج دارای متقاضیان زیادی از سوی بسیاری از شهرها مانند تهران و شهرهای  شمالی می باشد و همچنین این محصول  به کشورهای همسایه نظیر عراق و پاکستان و …صادر می شود.

اقسام برنج عنبر بو به چه صورت می‌باشد؟

فروش برنج عنبربو اهواز

  1. برنج عنبربو مدل سیروان
    برنج عنبربو سیروان در نواحی گوناگون مانند شهرستان سیروان ، ایلام، سرابکلان، فاطمیه، لالا، چگنی کشت و برداشت می‌شود که  از کمیت  بسیار بالایی برخوردار می‌باشد‌
  2. برنج عنبربو مدل امامی
    برنج عنبر بو امامی از اقسام دیگر برنج عنبربو مرغوب شهر  شوشتر می باشد که کارخانجات آن در سال ۱۳۷۰ تاسیس گردید و که بعدا به اسم امامی مشهور شد  همچنین نام دیگر این نوع برنج گلالک نیز می‌باشد همچنین قابل ذکر است که این نوع برنج از باکمیت ترین اقسام برنج است که کمترین مقدار دانه‌های شکسته را داراست.گفته شده است که برنج عنبر بو از اقسام برنج چمپا است و در نتیجه اسم دیگر این نوع برنج  چمپا می باشد.برنج چمپا یا برنج عنبر بو که در شهر شادگان تولید  می شود یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین انواع برنج عنبربو در سطح کشور می باشد.

ویژگی های ظاهری برنج عنبربو اهواز

فروش برنج عنبربو اهواز

این نوع برنج از لحاظ ظاهری درشت و قد کوتاه است و برخلاف سایر برنج های ایرانی در هنگام دم کشیدن قد نمی‌کشد.

برنج عنبربو دارای عطر و رایحه خوب و موردپسندی می‌باشد همچنین این نوع برنج برخلاف برنج های شمال دارای طبع گرم است

باتوجه به اینکه این نوع برنج به دو حالت نیم دانه و تمام دانه وجود دارد اما غالبا به علت قد نکشیدن آن در هنگام دم کشیدن منا سب برای مجالس ، مهمانی ها و … نمی‌باشد.

مزایا و فوائد برنج عنبربو اهواز

فروش برنج عنبربو اهواز

این نوع برنج وعده‌ای بسیار سبک است و هضم آسان و سریع است و این عامل باعث ایحاد چربی در بدن نمی‌شود

این نوع برنج باعث کاهش تری گلیسرید در بدن می‌شود و

تحریکات روده ومعده را کاهش می‌دهد.

روش پخت برنج عنبر بو اهواز

فروش برنج عنبربو اهواز

این نوع برنج دارای روش پخت مختلفی نسبت به سایر برنج ها می‌باشد که این برنج را به سه روش طبخ می‌کنند

بصورت کته

بصورت دم کردن

به صورت آبکش

اما بهتر است این نوع برنج را مانند  سایر برنج ها برای حفظ و از دست ندادن

مواد معدنی موجود در آن این محصول را به روش  دمی مورد پخت و پز قرار دهید زیرا که اگر این نوع برنج را به روش آبکش درست کنید رایحه خودرا از دست خواهد داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما